عنوان خبر:نصرالله: آشکارا می‌گوییم ایران از مقاومت حمایت می‌کند و از این حمایت تشکر می کنیم
شنبه 29 بهمن 1390 - 02:58:01


دبيركل حزب‌الله لبنان كشورهاي بي‌طرف عرب كه مشغول مسائل داخلي خود هستند را مسئول هر گزندي دانست كه به فلسطين، اردن و لبنان وارد شود.به گزارش پیام گلستان به نقل از رجانیوز، سيد حسن نصرالله، ‌دبيركل حزب‌الله لبنان پنجشنبه شب در جمع هزاران تن از شهروندان لبناني در مراسم بزرگداشت سرداران شهيد مقاومت، سيدعباس موسوي، راغب حرب و عماد مغنيه در مجتمع سيدالشهدا (ع) در ضاحيه جنوبي بيروت گفت: در 60 سال گذشته برخي كشورهاي عربي همراه با غرب عليه فلسطين موضع‌گيري كردند در حالي كه همين كشورها با آمريكا و اسرائيل خالصانه و صادقانه تعامل داشتند.

وي از مردم و مسئولان مصري خواست تا در خصوص حوادث و آشوب‌هاي اين كشور اسرائيل و آمريكا را فراموش نكنند.

دبيركل حزب‌الله لبنان در خصوص سوريه نيز گفت: هر جانشيني كه براي دولت سوريه در اين كشور روي كار آيد بسيار كم ضررتر براي اسرائيل خواهد بود و اين بسيار عجيب است كه برخي سال‌ها با اسرائيل مذاكره كردند اما مذاكره با سوريه را رد مي‌كنند.

سيدحسن نصرالله با اشاره به اينكه همه ساله در سالگرد شهادت اين شهداي بزرگ مقاومت از ويژگي‌هاي شخصيتي آنها سخن مي‌گويد ؛ ادامه داد: ويژگي مشترك اين بزرگان اين است كه آنها ازموسسان و جزو اولين كساني بودند كه پايه مقاومت را بنيان گذاشتند. علاوه بر اين بايد گفت كه آنها علاوه بر ويژگي ؛ نقش مهمي در تثبيت اصول و مبادي و همچنين فرهنگ مقاومت اسلامي در لبنان داشتند.

دبيركل حزب‌الله گفت : هر جماعت بشري چه دولت باشد و چه حزب؛ اگر پايه و اساس ثابتي نداشته باشد در مقابل هر تندباد قوي فروخواهد ريخت.

دبيركل حزب‌الله تصريح كرد: مي دانيم كه اسراييل ابزار پروژه خطرناك و بزرگ صهيونيسم در منطقه است، بنابراين ما مقابل آن مي‌ايستيم و مبارزه با اين پروژه خصمانه از جمله اصول ماست. در منطقه‌اي همچون خاورميانه كه بطور دائم در خط زلزله‌هاي سياسي قرار دارد؛ بايد بنياني كه گذاشته مي‌شود؛ راسخ و استوار باشد.

دبيركل حزب الله لبنان با تاكيد بر اينكه پروژه صهيونيسم كه اسراييل نماينده آن است؛ كل منطقه را تهديد مي كند؛ خاطرنشان كرد: اسراييل، فلسطين را اشغال كرده و ملت آن را به اجبار از سرزمين خود بيرون رانده و به تمامي مقدسات مسلمانان و مسيحيان بي حرمتي مي كند، هر كس كه مقابل اين پروژه صهيونيستي در هر كشور و منطقه‌اي بايستد؛ از تمامي امت دفاع كرده و اين كاري بود كه سرداران شهيد مقاومت انجام دادند. معيار اساسي كه امروزه ملتها بايد براساس آن به ارزيابي مبارزات خود بپردازند؛ ميزان رويارويي با طرح‌هاي رژيم صهيونيستي است.

دبير كل حزب‌الله تصريح كرد: كشورهاي ميانه‌رو عرب مسئوليت هر گزندي كه به امت اسلام؛ فلسطين، لبنان و اردن وارد شود را برعهده دارند. امروز اين كشورها خواهان ساقط ساختن نظام سوريه هستند، آيا كسي شك دارد كه اين نظام پشتيبان مقاومت مردم لبنان و فلسطين بوده است؟ برخي از نظام‌هاي عربي در خدمت آمريكا و اسراييل بوده‌اند و اگر اسراييل مورد هجوم قرار مي گرفت ؛ بدون شك براي حفظ اين رژيم دخالت مي‌كردند.

دبيركل حزب الله لبنان با اشاره به اينكه برخي از نظام‌هاي عربي و اسلامي در برابر طرح رويارويي با رژيم صهيونيستي موضع بيطرفي اتخاذ كرده‌اند، گفت: اين كشورها بايد امروز در برابر آنچه در فلسطين اشغالي مي‌گذرد و همچنين اقدامات وحشيانه اين رژيم در برابر فلسطيني‌ها پاسخگو باشند. برخي از نظام‌هاي عربي منطقه از همان ابتدا در برابر رژيم صهيونيستي موضع مخالف اتخاذ كردند و آيا درست است كه ما اين نظام‌هاي عربي را با نظام‌هايي كه در خدمت رژيم صهيونيستي بوده‌اند برابر و يكسان بدانيم؟

وي با اشاره به روند وقايع در منطقه و جايگاه اسراييل در اين ميان گفت: بايد بدانيم جايگاه اسراييل در ميان اين رويدادها و روند تغييرات در كجا قرار دارد.

سيد حسن نصرالله ادامه داد: مردم بحرين به حال خود رها شده اند و كسي از حال آنها سئوال نمي كند: نه اتحاديه عرب و نه سازمان ملل و نه سازمان كنفرانس اسلامي كه اين امر خود نشانگر مظلوميت مردم اين كشوراست.

دبيركل حزب‌الله با تاكيد بر اينكه سردرگمي و نگراني كه رسانه‌هاي اسراييلي و جامعه‌ صهيونيستي و حتي رهبران آنها را فراگرفته ؛ نتيجه حوادثي است كه در منطقه در جريان است،افزود: اسراييل از نتيجه فعاليت‌هاي جهادگرانه و سياسي مردم مقاوم و همچنين ايثارگري‌ها و پايداري آنها؛ سخت نگران است.

وي با اشاره به اينكه امروز قدرت اسراييل در حال كاهش است؛ افزود: از جمله برگ‌هاي برنده اسراييل سازش بود كه اكنون اين طرح نيز به دليل سقوط دولت‌هايي مانند نظام حسني مبارك، ديكتاتور مخلوع مصر متوقف شده و همچنين عقب‌نشيني آمريكا از عراق نيز از قدرت اين رژيم صهيونيستي كاسته است.

دبيركل حزب‌الله لبنان با تاكيد بر اينكه از مهم ترين نقاط قدرت دائمي اسراييل احساس ضعف امت اسلامي بوده؛ اظهار داشت: اكنون اين امر نيز از دست آنها خارج شده و اسراييلي‌ها ايمان آورده‌اند كه مقاومت اسلامي در لبنان نيروي آتشيني دارد كه بازدارنده آنها بوده است.

وي ادامه داد: با وجود اينكه اسراييل بسياري از نقاط قوت خود را از دست داده اما بايد دانست كه فرصت‌هاي زيادي به منظور برهم زدن وضعيت منطقه در اختيار دارد.

سيد نصرالله با اشاره به اينكه در هر حادثه‌اي كه در مصر و عراق ناآرامي ايجاد مي شود؛ بايد به دنبال رد پاي صهيونيست‌ها باشيم؛ افزود: يكي از اهداف اسراييل؛ برهم زدن حكومت سوريه است و در اين رابطه اجماعي وجود دارد كه هر گزينه ديگري در سوريه بهتر از ادامه كار نظام فعلي است.

دبيركل حزب‌الله لبنان با تاكيد بر اينكه نظام سوريه نپذيرفته كه زير بار شروط آمريكايي‌ها و صهيونيست‌ها برود و مقابل پروژه آنها ايستاده است؛ اظهار داشت: آنهايي كه حكومت سوريه را مورد بازخواست قرار مي دهند كه چرا جبهه جولان را نگشوده؛ آيا خود آنها با اسراييل جنگيده‌اند؟

وي با اشاره به اينكه برخي مي گويند كه چرا نظام سوريه اصلاحات را به اجرا در نمي آورد؛ تصريح كرد: ما به آنها پاسخ مي دهيم كه مسئولان سوري از اصلاحات سخن مي گويند و خواستار گفت وگو و متوقف شدن خشونت و تروريسم هستند و همچنين مي خواهند قانوني كه گام‌هاي اصلاحي در خود دارد به راي گذاشته شود.

وي با اشاره به روند اصلاحات در سوريه به دستور بشار اسد تصريح كرد: آيا اين اصلاحات تاكنون در هيچيك از كشورهاي عربي كه خواهان سقوط نظام سوريه هستند؛ ديده شده است؟

دبير كل حزب‌الله گفت: بايد از برخي از دولت‌هاي عربي كه ابتكار عمل سازش با اسراييل را تهيه كرده‌اند؛ پرسيد كه اينك سرنوشت اين ابتكارعمل به كجا كشيده شده و چرا مذاكره با اسراييل جايز است ولي گفت وگو با نظام سوريه پذيرفتني نيست؟ موضع ما نسبت به نظام سوريه تنها ناشي از ابراز وفاداري نسبت به اين نظام نيست بلكه موضع ما وفاداري به منافع امت اسلامي است.

وي افزود: برخي از رسيدن سلاح به مقاومت فلسطين و لبنان جلوگيري مي‌كنند اما به سوريه اسلحه مي فرستند تا سوري‌ها با يكديگر بجنگند. اين مساله براي خدمت به چه كسي است؟ اين پروژه غربي - اسرائيلي - عربي جنگ در سوريه نبايد متوقف شود؟

وي با اشاره به اينكه آنهايي كه دم از تامين مصلحت مردم منطقه مي‌زنند؛ چرا در برابر تامين مصلحت مردم بحرين سكوت كرده‌اند، گفت: شما چرا در كنار ملت بحرين نمي ايستيد، در جنگ غزه اولين كساني كه به حمايت از مردم غزه برخاستند مردم بحرين بودند و هنگامي كه براي فلسطين تظاهرات كردند رژيم اين كشور به روي آنها آتش گشود و يقينا اگر دولتي منتخب در اين كشور روي كار آيد در كنار ملت فلسطين خواهد بود. اما مواضع نظام كنوني بحرين در قبال اسرائيل براي همه ما مشخص است.

سيد نصرالله در سالگرد ترور رفيق حريري، نخست وزير اسبق لبنان به خانواده و بازماندگان وي تسليت گفت و تاكيد كرد: ما مجددا اين ترور را محكوم مي كنيم.

وي با اشاره به اينكه ما هرگونه دعوت به گفت وگوي ملي بدون هرگونه پيش شرطي را تاييد كرده و از آن پشتيباني مي‌كنيم؛ گفت: در چنين گفت وگويي شركت خواهيم كرد به شرط آنكه جدول كاري آن پيش از شروع مشخص باشد چراكه هر دعوت به مذاكره با وجود پيش شرط تنها امتياز گيري است و دعوت به گفتگو نيست.

وي با اشاره به اينكه بهتر است سخنگويي به غير از سمير جعجع، رييس حزب مسيحي نيروهاي لبناني در خصوص حوادث سوريه اظهارنظر كند؛ گفت: آيا سخنان ضد سوري سخنرانان در مراسم سالروز ترور حريري كه بر ضد مقاومت و سوريه بود؛ به مصلحت لبنان است؟

سيد حسن نصرالله در ادامه با اشاره به مسائل داخلي لبنان گفت: جريان 14 مارس در ارسال سلاح و نيروهاي مسلح به سوريه دست داشته و از جنگ و كشتار در اين كشور سود مي برد.

جريان 14 مارس هنگامي كه نظام حسني مبارك محموله اسلحه به مقاومت فلسطنيي را ضبط كرد؛ حزب الله را مورد سرزنش قرار داد و اين كار را دخالت در امور داخلي مصر و ضربه زدن به حاكميت برشمرد. جريان 14 مارس در تمام سخنان و همايش‌هاي خود تنها به سقوط نظام سوريه تكيه كرده است.

دبيركل حزب‌الله با اشاره به موضع جريان 14 مارس نسبت به نظام سوريه تصريح كرد: آنها حتي در برابر مبارزات عليه رژيم صهيونيستي اعلام بيطرفي كرده‌اند؛ پس بايد ديد چرا در برابر اوضاع سوريه اعلام بيطرفي نمي‌كنند.

وي تصريح كرد: وقتي كه گفتيم ايران از ما حمايت مي كند؛ آنها ما را مورد هجوم قرار دادند، حال ما از آنها مي پرسيم چه كساني از شما حمايت مي كنند؟ جواب اين سئوال را بگوييد و با خودتان و كشورتان راستگو باشيد. ايران حزب‌الله را به سبب اينكه يك حزب سياسي است ؛ مورد حمايت قرار نمي دهد بلكه چون حزب الله يك مقاومت و قدرت نيرومند در برابر رژيم صهيونيتسي است؛ از آن حمايت مي‌كند. حال بايد ديد چرا جريان 14 مارس از برخي كشورهايي پول دريافت مي كند كه هيچ ارتباطي با مقاومت عليه رژيم صهيونيستي ندارند.

ما از كمك‌هاي ايران تشكر مي‌كنيم اما 14 مارس نيز بايد بگويد كه از سال 2005 تاكنون بيش از 3 ميلياد دلار پول دريافتي را از كجا آورده است. و اين پول به چه منظور به آنها داده شده است.

وي با اشاره به اينكه ما داراي سلاح هستيم و آن را از لحاظ كمي و كيفي افزايش مي‌دهيم، گفت: جريان 14 مارس هم بايد اعتراف كند كه داراي اسلحه است. ولي حتي اگر لبنان داراي هيچ گونه سلاحي هم نباشد؛ ما به سلاح خود در دفاع از لبنان همچنان پايبند هستيم. ما دو نوع سلاح داريم : يك نوع آن آشكار است و همه از آن خبر دارند و نوع ديگر آن را براي غافلگيري اسرائيل در جنگ احتمالي نگه داشته‌ايم.

سيد حسن نصرالله خطاب به جريان 14 مارس گفت: چطور شما عقيده داريد؛ بهار عربي از دامن شما رشد پيدا كرده درحالي كه اين امر به حاكميت بسياري از نظام‌هاي عربي منطقه كه با شما دوست بودند و در خدمت آمريكا و اسراييل قرار داشتند؛ پايان داد. شما در جايگاهي نيستيد كه براي كسي شرط و شروط تعيين كنيد. هركسي كه مخالف ايجاد فتنه ميان اهل سنت و شيعه است بايد نمايندگان؛ طرفداران و رسانه‌هاي تابع خود را نيز از تحريك شبانه روزي دبيركل حزب‌الله لبنان با تاكيد بر اينكه حزب‌الله هيچ ارتباطي با انفجارهاي هند، گرجستان و تايلند ندارد؛ افزود: خون عماد مغنيه اسراييلي‌ها را دنبال خواهد كرد و آنها مي دانند كه انتقام ما؛ انتقام گرفتن از فردي عادي و يا يك ديپلمات در گوشه‌اي از دنيا نخواهد بود. اسرائيل بداند تا زماني كه جوانان و زنان و مردان حزب‌الله زنده هستند؛ بالاخره روزي فرا خواهد رسيد كه انتقامي در حد و اندازه خون حاج عماد مغنيه؛ از آنها گرفته خواهد شد. برخي مي گويند كه شرايط منطقه به جايي خواهد رسيد كه حزب الله را مجبور مي كند از اسراييل مدد جويي كند

اما ما كلام شيخ راغب را به آنها ياد آوري مي كنيم كه دست دادن با آنها؛ به رسميت شناختن آنها است، در حالي كه سخن ما با آنها تنها با زبان سلاح خواهد بود.

وي افزود: در تابستان سال 2006 تمام دنيا بر ضد ما بود و حتي دولت لبنان نيز بر ضد ما بود و ما را بين تسليم و كنار گذاشتن سلاح و يا كشته شدن و جنگ مخير كرده بودند اما در آن زمان تنها چيزي كه براي حزب الله اهميت داشت؛ حقيقت موضع امام حسين (ع) در كربلا و مخير شدنش ميان تسليم و يا مرگ با عزت بود.

وي تاكيد كرد: به مسير و طريقت شهداي خود پايبند خواهيم ماند؛ چرا كه به بركت خون شهداي بزرگمان؛ مقاومت اسلامي بر پايه‌هاي راسخ بنيان نهاده شده است. از آينده هيچ نگراني نداريم و با آگاهي در مقابل فتنه خواهيم ايستاد.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-4301.html )