عنوان خبر:آمادگی 1190 شعبه در گلستان برای اخذ راي مردم
دوشنبه 1 اسفند 1390 - 00:09:30


جانشين رييس ستاد انتخابات استان گلستان گفت:
يکهزار و 190 شعبه اخذ راي در استان در روز 12اسفندماه آماده اخذ راي مردم است.به گزارش پیام گلستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان ، سيد قاسم حسيني، پيش از ظهر امروز در سيزدهيمن جلسه شوراي اداري استان گفت: از 15 مهر ماه تاکنون 14 جلسه رسمي در ستاد انتخابات استان برگزار شد که بيش از 70 مصوبه اجرايي را در بر داشت.
وي افزود: 170 مصوبه ديگر نيز در جلساتي که در کميته ها و زيرمجموعه هاي آن برگزار شده، اجرايي شده است.
حسيني خاطرنشان کرد: در گام اول انتخابات در استان 130نفر ثبت نام کردند که قبل از آغاز بررسي تأييد صلاحيت ها 7 نفراز اوطلبان انصراف دادند.
وي با اشاره به تشکيل هيئت هاي اجرايي در استان نيز گفت: در همه حوزه هاي انتخابيه، 30 نفر از معتمدين مردم با رعايت پراکندگي قوميتي و مذهبي به عضويت هيئت هاي اجرايي درآمده اند.
دبير ستاد انتخابات گلستان عنوان کرد: 35 درصد افراد در هيئت هاي اجرايي استان ترکمن هستند.
وي در ادامه با اشاره به بررسي صلاحيت کانديداها اظهار داشت: 72 نفر در اين هيئت ها تأييد صلاحيت شدند که يک نفر از آنان به استان ديگري انتقال يافت و 51 نفر ديگر نيز رد صلاحيت شده است.
حسيني بيان داشت: کانديداها نيز مي تواند از چهارم تا دهم اسفند ماه فعاليت هاي تبليغاتي خود را انجام دهند.
وي با بيان اينکه اين دوره از انتخابات داراي دو ويژگي منحصربه فرد است، گفت: بيش از 9 هزار و 500 نفر از مجريان برگزاري انتخابات در استان آموزش هاي لازم را ديدند.
حسيني اعلام کرد: برگزاري انتخابات الکترونيکي در يکي از حوزه هاي انتخابيه ( شهرستان علي آبادکتول) و برگزاري نيمه مکانيزه در 5 حوزه انتخابيه از ويژگي هاي ممتاز اين دوره از انتخابات در استان مي باشد.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-4316.html )