عنوان خبر:برگزاری حدود 50 هزار نفر ساعت آموزش انتخاباتي
دوشنبه 1 اسفند 1390 - 00:27:07


مديرکل آموزش و پژوهش استانداري گلستان اعلام کرد:
حدود 50 هزار نفر ساعت از اعضا و کاربران رايانه شعب اخذ راي استان در حال فراگيري دوره هاي آموزشي مرتبط با انتخابات هستند.به گزارش پیام گلستان "حسين گرايلي" در مصاحبه با پايگاه اطلاع رساني استانداري گلستان گفت: تاکنون نيز 13 هزار نفر ساعت از فرمانداران و کارشناسان سياسي و فناوري فرمانداريها و بخشداران و اعضاي کميته فناوري بخشداريها و نيز هيئت هاي اجرايي حوزه انتخابيه آموزش هاي لازم در امر انتخابات را در قالب 31 دوره به صورت حضوري و عملي فرا گرفتند.
وي افزود: اين دوره ها شامل آشنايي با امور انتخابات، حفاظت و امنيت انتخابات، مديريت اجرايي در امر انتخابات، راهبري سيستم جامع انتخابات، راهبري و کاربري سيستم جامع اتوماسيون فرآيندهاي انتخابات، کاربري ثبت نام الکترونيکي داوطلبان، دوره هاي آموزشي اعضاي هيئت هاي اجرايي، آشنايي با قوانين و مقررات برگزاري انتخابات و غيره مي باشد.
گرايلي اضافه کرد: آموزش فرمانداران، بخشداران، اعضاي کميته فناوري و کارشناسان سياسي انتخابات به صورت متمرکز در در دفتر آموزش و پژوهش استانداري و آموزش هيئت هاي اجرايي در مراکز حوزه انتخابيه برگزار شده است.
وي اظهارداشت: دوره هاي آموزشي مربوط به انتخابات از آذرماه سال جاري شروع شده و تا زمان برگزاري انتخابات همچنان ادامه دارد.
مسئول کميته آموزش ستاد انتخابات استان گلستان گفت: اکنون نيز در حال برگزاري دوره هاي آموزشي براي اعضاي شعب و نمايندگان فرمانداريها بوده که براساس برنامه زمان بندي شده از 23 بهمن شروع  شده و همچنان ادامه دارد.
گرايلي با اشاره به اينکه اين دوره ها براساس شرايط شهرستانها و با هماهنگي اداره کل سياسي انتخابات و فرمانداريها برگزار شده ، ادامه داد: در اين دوره ها علاوه بر ارائه جزوات تخصصي از تجهيزات کمک آموزشي، عملي و يا برخي از آموزش هاي مربوط به کاربران به صورت online  استفاده شده است.
وي گفت: پس از برگزاري هر دوره براي کاربران رايانه و کارشناسان سياسي انتخابات مانورهاي مختلفي مانند ثبت نام الکترونيکي به اجرا درآمده که استان موفقيت هاي بالايي را در اين زمينه کسب کرده است.
گرايلي افزود: اين مديريت از زمان صدور ابلاغ رئيس ستاد انتخابات کشور با انتخاب نمايندگاني از اداره کل سياسي انتخابات، صدا و سيما و دفتر فناوري 9 جلسه در کميته آموزش ستاد انتخابات استان تشکيل داده و کارگاه ها و نرم افزارهاي آموزشي را براي رايانه اي برگزار کردن انتخابات با نام V-P-N مختص مجريان و دست اندرکاران انتخابات برگزار و نصب کرده است.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-4322.html )