عنوان خبر:سالمترين انتخابات دنيا در ايران برگزار مي شود
جمعه 5 اسفند 1390 - 01:47:56


استاندار استان گلستان گفت:
تاکنون هر انتخاباتي که در کشور برگزار شده، سالم و بدون ابهام بوده و مي توان گفت که انتخابات ايران اسلامي، سالمترين انتخابات دنيا است.به گزارش پیام گلستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی انتخابات نهم مجلس در استان گلستان ، مهندس "جواد قناعت" در گفت و گويي خبري افزود: اين مساله روند انتخابات فعلي و آينده را آرام مي کند و ضريب اطمينان مردم را افزايش مي دهد.
قناعت با بيان اينکه آمادگي کامل براي برگزاري اين دوره از انتخابت نيز در استان وجود دارد، اضافه کرد: جديت در آموزش مجريان انتخاباتي اعم از فرمانداران، بخشداران، کارشناسان، تعامل خوب و پررنگ با ائمه جمعه تسنن و تشيع، اجازه حضور نمايندگان کانديداها در هر شعبه اخذ راي و تعامل خوب و سازنده بين سه ضلع اجرايي اين انتخابات يعني هيئتهاي اجرايي، نظارت و بازرسي از مهمترين ويژگي هاي اين دوره از انتخابات مي باشد.
وي ادامه داد: ويژگي منحصر به فرد ديگر اين انتخابات، رايانه اي بودن حوزه انتخاباتي شهرستان علي آباد و بخش کمالان است که براي اولين بار در استان اجرا مي شود.
قناعت گفت: در اين شهرستان هر پنج مرحله انتخابات شامل بررسي هويت، صدور تعرفه، راي گيري، شمارش آرا و صورتجلسه نهايي، الکترونيکي برگزار مي شود .
وي يادآورشد: تاکنون دوره هاي آموزشي توجيهي براي اقشار مختلف مردم با هدف آشنايي از اين شيوه برگزار شده و تا روز انتخابات نيز، کليپ هاي آموزشي به نمايش گذاشته مي شود.
استاندار گلستان در پايان با توجه به آغاز تبليغات کانديداها بر رعايت متن صريح قانون، اخلاق مداري و احترام به سلائق و نگرش هاي مختلف از سوي نامزدها تاکيد ورزيد.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-4369.html )