عنوان خبر:در اجراي هدفمند كردن يارانه ها همه بايد دست به دست دهيم
جمعه 30 مهر 1389 - 23:48:04


نماينده ولي فقيه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به اجرائي شدن قانون هدفمند كردن يارانه ها گفت: در راستاي اجراي اين قانون همه اعم از دولت و ملت بايد دست به دست هم دهند تا اين قانون به خوبي عملي و اجرائي شود.آيت الله 'سيدكاظم نورمفيدي' در خطبه هاي اين هفته نماز عبادي سياسي گرگان افزود: البته اين كار قرار بود از دولتهاي گذشته انجام شود بطوري كه در دوران سازندگي در نماز جمعه مطرح مي شد، اما در اين دولت عملي شد.
به گفته وي، اگر واقعا كشوري مي خواهد به جائي برسد، چاره اي ندارد جز اين كه قانون هدفمند كردن يارانه ها را اجرائي نمايد.
وي با مقايسه مصرف گاز در ايران و اروپا گفت: ميزان مصرف اين انرژي در كشور ما روزانه 500 ميليون مترمكعب است، در صورتي كه در كل اروپا اين ميزان روزانه 600 ميليون مترمكعب مي باشد كه اين مصرف بي رويه و برباد دادن سرمايه را نشان مي دهد.
وي تصريح كرد: دولت سالانه 100 هزار ميليارد تومان از ثروت و سرمايه اين مردم را يارانه مي دهد و حدود 70 درصد از اين يارانه ها به جيب 3 دهك بالاي جامعه مي رود و 30 درصد ديگر آن به جيب ديگر مردم خواهد رفت كه اين ظلم واقعي به مردم مي باشد.
خطيب جمعه گرگان افزود: نخستين تاثير هدفمند كردن يارانه ها كاهش مصرف انرژي به ميزان 20 درصد است كه اين ميزان 20 درصد، برابر با بودجه عمراني يك سال كشور مي باشد.
آيت الله نورمفيدي گفت: اين 20 هزار ميليارد تومان را اگر ذخيره كنيم، سالانه يك ميليون شغل در كشور ايجاد خواهد شد و بايد همه همت كنيم تا يك كار اساسي در كشور صورت گيرد.
به گفته آيت الله نورمفيدي، هدفمند كردن يارانه ها در واقع يك جراحي اقتصادي است و براي آن كه يك جامعه به لحاظ اقتصادي سالم بماند، بايد اين قانون اجرائي و يا به بياني جراحي اقتصادي صورت گيرد.
وي يادآور شد: اين قانون اگر چه ممكن است مشكلاتي در ابتدا به همراه داشته باشد، اما مصرف در جامعه درست خواهد شد، رونق اقتصادي در كشور ايجاد مي شود و در كنار اين ها مشكلات بيكاري و گراني حل مي شود.
وي اظهار داشت: البته با توجه به اين كه 810 هزار ريالي كه در اين قانون اكنون در 6 استان به حساب خانوارها به ازاي هر نفر ريخته شده، نبايد بي رويه به بازار بيايد تا مشكلاتي در كشور به لحاظ اقتصادي ايجاد شود.
نماينده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبري با اشاره به برنامه هاي دشمن عليه كشور و نظام گفت: دشمن از جريان هدفمند كردن يارانه ها نيز دارد به نوعي سوء استفاده مي كند و در حال تبليغات سوء بر ضد جمهوري اسلامي مي باشد.
آيت الله نورمفيدي با اشاره به سفر رهبر معظم انقلاب به استان قم گفت: اين سفر يك سفر با بركت و با عظمتي براي ملت ايران است و ماندن معظم له براي مدت 9 روز در قم، نشان از اهميت اين سفر دارد كه اين مدت اقامت در قم، بي سابقه بوده است.
به گفته خطيب جمعه گرگان، اهميت اين سفر، نظام و كشور در بيانات معظم له به خوبي ديده مي شود و از سوي ديگر دشمن نيز هميشه به دنبال جنگ سخت، توطئه هاي داخلي و ايجاد مشكل در كشور بود اما زماني ديد كه در اين راه موفق نمي شود، روي به توطئه و جنگ نرم آورد و با كارهائي كه انجام مي دهد، سعي دارد مردم را از پاي در آورد.
وي خاطرنشان كرد: در بيانات رهبر معظم انقلاب اين مساله و توجه مردم به جنگ نرم دشمن ديده مي شود كه دشمن مي خواهد در حوزه دين و جدا كردن مردم از نظام و انقلاب گام بردارد كه در اين زمينه مشاهده مي شود، ماهواره ها چه مسائلي را مطرح مي كنند و عقايد ديني را وارونه جلوه مي دهند كه اين بدتر از جنگ نظامي است، زيرا اين نظام و انقلاب براساس اعتقادات ديني پايه ريزي شده، كه اگر قرار باشد اين اعتقادات ديني سست شود، ضربه سنگيني به نظام و انقلاب وارد خواهد شد.
آيت الله نورمفيدي ادامه داد: دشمن مي خواهد بين نظام و مردم فاصله بيندازد، به همين دليل با پررنگ جلوه دادن برخي مشكلات كوچك، شايعه درست كردن، مردم را نااميد و مايوس كردن به دنبال هدف خود مي باشد كه اين كار خطرناكي است و ملت ايران بايد حواسش جمع باشد.
نماينده ولي فقيه در گلستان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب گفت: ايشان تاكيد دارند كه وظيفه حوزه هاي علميه به خصوص حوزه علميه قم است كه وارد شوند و به شبهات در خصوص شايعات پيرامون مكتب تشيع و اسلام پاسخگو باشند.
به گفته وي، حوزه هاي علميه بايد در اين زمينه عالمانه و مدبرانه وارد شوند و نگذارند بين نظام و مردم فاصله بيفتد.
وي تصريح كرد: امروز كشور راه خود را پيدا و انتخاب كرده و دشمن سعي دارد جلوي اين راه را بگيرد.
آيت الله نورمفيدي با اشاره به تجربه تلخ 2 نهضت قبلي در كشور گفت: مردم و مسوولان بايد دست به دست هم دهند و نگذارند تا تجربه تلخ سوم در ايران تكرار شود و در اين زمينه آگاهان، علما، روحانيون و دانشگاهيان بايد به ميدان بيايند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به تاكيدات رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار با مراجع و علماي قم به مساله تحول و مديريت تحول اشاره كرد و اين سفر را پر خير و بركت ارزيابي نمود.
نماينده ولي فقيه در گلستان در ادامه سخنان خود به سفر رئيس جمهوري كشورمان به لبنان اشاره نمود و افزود: اين سفر نه تنها در منطقه بلكه در دنيا يك سفر مهم بود و اهميت آن نيز به دليل موقعيت حساس كشور لبنان مي باشد، بطوري كه كشورهاي ديگر براي انتخاب سفراي خود در لبنان، افراد زبده را انتخاب مي كنند.
به گفته آيت الله نورمفيدي، آمريكا و اسرائيل از قبل از سفر رئيس جمهوري ايران به لبنان، مقدمه چيني هائي را انجام داده بودند و حتي بحث ترور رئيس جمهوري را مطرح كردند، زيرا آنان متوجه اهميت اين سفر شده بودند، اما اين سفر انجام شد و همه نيروهاي لبناني نيز با رئيس جمهور كشورمان در اين سفر همراه بودند.
وي ادامه داد: سفر 'نوري مالكي' به ايران و سفر رئيس جمهوري به لبنان و مهمتر از اين ها سفر 9 روزه مقام معظم رهبري به قم، نشانگر اهميت كشور ما در شرايط فعلي دنيا است كه در موقعيت بسيار خوبي قرار گرفته ايم و ملت بايد به آينده اميدوار باشند.
امام جمعه گرگان در ادامه سخنان خود به فرا رسيدن اول آبان سالروز شهادت فرزند گرامي حضرت امام خميني (ره) در سال 56 اشاره كرد و گفت: آقا مصطفي خميني شخصيتي بود كه به تعبير امام آينده اسلام بود و از نظر ايشان به سلوك معنوي و مرتبه والا و بالائي رسيده بودند و از آنجا كه دشمن ديده بود، نمي تواند كاري كند، نسبت به ترور و به شهادت رساندن آقا مصطفي اقدام نمود.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-455.html )