عنوان خبر:مسابقه ماهيگيري خانوادگي درتالاب بين المللي آلاگل
يكشنبه 2 آبان 1389 - 02:09:34


به مناسبت هفته تربيت بدني، يك دوره مسابقه ماهيگيري خانوادگي با حضور ماهيگيراني از مناطق مختلف كشور، امروز در تالاب بين المللي آلاگل شهرستان گنبدكاووس برگزار شد.



در اين مسابقات 87 نفر از استان هاي فارس ، مركزي ، خراسان رضوي ، اصفهان ، مازندران ، خوزستان و گلستان حضور داشتند.
اين مسابقات به همت كميته ماهيگيري استان و همكاري تربيت بدني و كميته ماهيگيري شهرستان گنبدكاووس و نيز همكاري مسئولين محلي در دو بخش آقايان و بانوان برگزار شد و ماهيگيران حرفه اي از اقصي نقاط كشور حضور داشتند.
اين دوره از مسابقات در 4 مرحله و در مواد پرتاب مسافت در خشكي، پرتاب هدف، ماهيگري با قايق در داخل آب و ماهيگيري در كنار آب برگزار شد.
در پايان دو روز رقابت نتايج زير بدست امد.
* در بخش پرتاب مسافت در خشكي؛ عزيزمحمد رابطي از گنبدكاووس با20/102 متر اول و اسماعيل ايزدي و تيمور حسن قاسمي هر دو از آق قلا به ترتيب با 15/102 و 10/97 متر به ترتيب دوم و سوم شدند.
* در بخش پرتاب هدف نيز علي عسكري از تهران با 40 امتياز هادي حدادي از بهشهر با 30 امتياز و اسماعيل ايزدي از اق قلا با 30 امتياز اول تا سوم شدند.
* در بخش قايق داخل آب، شهرام سيد از گنبدكاووس با صيد ماهي 670 گرمي ، احمد حسن قاسمي از آق قلا با صيد ماهي 595 گرمي و احمد سعادت از گنبدكاووس با صيد ماهي 330 گرمي مقام هاي اول تا سوم را از ان خود كردند.
* در بخش ماهيگري كنار آب ، ابراهيم قزل از آق قلا با صيد ماهي 830/1 گرم ، حسين معتصدي از بهشهر با صيد ماهي 250 گرمي و رحمت الله نظري از آق قلا با صيد ماهي 140 گرمي اول تا سوم شدند.
در اين دوره از مسابقات به نفرات اول يك ميليون ريال و به نفرات دوم و سوم هر يك از رشته به ترتيب هفتصد هزار و سيصد هزار ريال جوايز نقدي اهدا شد.
همچنين در اين مسابقات علي اصغر رحيمي از گرگان به عنوان مسن ترين و اميرمحمود قبادي و پريناز حسيني هر دو از گرگان كوچكترين شركت كنندگان بودند.
شهرستان گنبدكاووس با داشتن سه تالاب بين المللي ' آلماگل ، آجي گل و آلاگل '‌در شمال اين شهرستان يكي از جاذبه هاي گردشگري در شرق استان گلستان به شمار مي رود كه همه سال پذيراي تعداد زيادي از گردشگران كشور مي باشد.



این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-462.html )