عنوان خبر:دستگاههاي استان آمادگي كامل اجراي قانون هدفمندكردن يارانه ها رادارند
يكشنبه 2 آبان 1389 - 02:21:27


استاندار گلستان گفت: تمام دستگاههاي اجرائي استان، آمادگي كامل و لازم را براي اجراي قانون هدفمند كردن يارانه ها در استان را دارند.مهندس 'جواد قناعت' روزشنبه در حاشيه جلسه ستاد هدفمند يارانه هاي استان، در گفت و گو با ايرنا افزود: مبالغي كه دولت در اجراي اين قانون مشخص كرده، به زودي به حساب مردم استان گلستان كه در سامانه مربوطه ثبت نام كرده اند، واريز خواهد شد.
به گفته وي، جلسات ستاد استاني اين قانون از اسفند ماه سال گذشته به صورت مرتب برگزار و از شهريور ماه امسال نيز هر هفته به صورت منظم اين جلسات برگزار شده است.
وي تصريح كرد:‌ با توجه به يك نظرسنجي صورت گرفته در استان، دستگاههاي تعزيرات حكومتي، حمل و نقل، سازمان بازرگاني و كميته اطلاع رساني در اين زمينه به خوبي كار كرده اند.
وي ادامه داد: استان گلستان در زمينه نحوه اجراي اين قانون، رتبه خوبي را در كشور به دست آورده كه اين نشان مي دهد ، مديران به نحو احسن كارهاي خود را انجام داده اند.
استاندار گلستان افزود:‌ اين مساله خود اين واقعيت را روشن مي كند كه مديران استاني پاي كار هستند و تعداد مصوبات جلسات استاني در زمينه اجراي مطلوب اين قانون، در كشور نيز مطلوب مي باشد.
قناعت گفت: در بخش اطلاع رساني كارهاي خوبي صورت گرفته، اما در حد مطلوب نيست، بلكه بايد گسترده تر در اين زمينه كار شود و به فكر تاثيرگذاري آن بر مردم باشيم.
به گفته استاندار گلستان، بنا داريم تا يك ساختاري از سوي صدا و سيما و ارشاد استان و دستگاههاي زيربط در اين زمينه تعريف شود تا بتوانيم بحث اطلاع رساني را به نحو گسترده، شايسته و تاثيرگذار انجام دهيم.
وي از تاسيس و راه اندازي يك واحد پاسخگوئي به سئوالات مردمي در زمينه اجراي اين قانون خبر داد و گفت: در جلسه امروز تصميم گرفته شد تا اين واحد با حضور نمايندگاني از دستگاههاي مربوطه در دبيرخانه ستاد استاني همراه با چندين خط تلفن حضور داشته باشند تا به سئوالات و شبهات مردم پاسخ دهند.
وي ضمن توصيه به همه مردم به منظور جلوگيري از هرگونه التهاب احتمالي و رواني و جلوگيري از شايعات احتمالي گفت: مردم بايد تنها به صحبتهاي مسئولين ستاد كشوري و در استان مسئولين ستاد استاني كه از طريق ارباب جرايد معتبر و صدا و سيما استان پخش مي شود، توجه داشته باشند.
قناعت افزود: امروز دشمنان ايران به خصوص نظام سلطه و در راس آن 'اوباما' مي خواهند كه اين قانون به خوبي در كشور اجرا نشود تا اين قانون به زمين بخورد، اما ملت ما هميشه جلوي اين توطئه ها و دسيسه هاي دشمنان ايستاده اند و اجازه هرگونه دخالت را به آنها نداده اند.
استاندار گلستان يادآور شد: براي انتخاب مبلغي كه قرار است به حساب مردم واريز شود، ساعتها كار كارشناسي و برنامه ريزي شده كه چگونه در اين زمينه عمل شود.
وي در پايان گفت: اجراي اين قانون به معناي حذف يارانه ها كالا نمي باشد، بلكه بخشي از اين يارانه به حساب مردم و بخش ديگري به خود كالا اختصاص مي يابد.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-468.html )