عنوان خبر:وحدت و يکپارچگي ملت ايران اسلامي زبانزد جهانيان
يكشنبه 8 بهمن 1391 - 22:07:29


معاون سياسي امنيتي استاندار گلستان :
وحدت و يکپارچگي بين شيعيان و اهل تسنن در ايران اسلامي زبانزد جهانيان است بويژه در استان گلستان که همه ما شاهد و ناظر اين وحدت مثال زدني هستيم.به گزارش پیام گلستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان ، "عليرضا جمشيدي" در همايش « علما و چهره هاي تقريبي هفته وحدت » که در تالار فخرالدين اسعد گرگاني برگزار شد ، در جمع علما و روحانيون برجسته شيعه و سني استان افزود : امروز به لطف رهبري وحدت آفرين ، الهي و هوشمندانه مقام معظم رهبري ، وحدت و يکپارچگي ميان برادران شيعه و سني در کشور ما وجود دارد که الگويي براي ساير ملتهاي مسلمان و بيداري اسلامي در جهان است.
وي اظهار داشت : همه ما مسلمانيم و منشاء ، مبنا و نقطه اشتراکمان نبي اعظم اسلام (ص) و قرآن کريم است ، از اينرو بايد مبتني بر علم اتحاد عمل کنيم و با تآسي از سيره نبوي و حضرت رسول اکرم (ص) که منشاء وحدت آفريني در جامعه زمااسلامي بودند ، در اين راه گام برداريم.
جمشيدي با بيان اينکه برخي از سران خودفروخته ممالک اسلامي در راه اهداف استکبار گام بر مي دارند تصريح کرد : مسلمان بايد تربيت الهي و وحياني شود تا به جهان اسلام خيانت نکند و همچنين اطلاعات او در چهارچوب قوانين الهي در حد کفايت باشد تا در اثر جهل و بي اطلاعي به امت مسلمان ظلم نکند.
وي با اشاره به سخنان امام موسي صدر در زمينه وحدت مسلمانان گفت : واژه وحدت اسلامي نبايد در حد شعار باقي بماند ، بلکه بايد در ذهن ، اخلاق و رفتار مسلمانان رسوخ کرده و به حقيقتي پايدار و الگويي ماندگار تبديل شود تا براي همگان الهام بخش باشد.
معاون استاندار ادامه داد : بنابراين در دو حوزه وحدت فقهي و تلاش و کوشش جمعي در امور اجتماعي تا رسيدن به حکومت ديني و اجراي قوانين اسلام بايد داراي اتحاد ، انسجام و همدلي باشيم.
در پايان اين همايش حجت السلام والمسمين خيرخواه به عنوان رئيس دفتر مرکز بزرگ اسلامي کشور در استان گلستان معارفه شد و از حجت اسلام والمسلمين عامري به عنوان رئيس اسبق اين مرکز تقدير بعمل آمد.
آيت الله نورمفيدي نماينده ولي فقيه در استان ، مهندس جواد قناعت استاندار گلستان و حجت السلام والمسلمين عرب نيا دبير شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني کشور از مهمانان برجسته اين همايش بودند.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-4841.html )