عنوان خبر:خواهر زن «توني بلر» مسلمان شد
دوشنبه 3 آبان 1389 - 23:06:44


خانم «بوث» ابراز اميدواري کرد که گرويدن وي به اسلام به تغيير ذهنيت و پيش داوري‌هاي توني بلر نسبت به دين اسلام کمک کند. وي همواره يکي از منتقدان سياست‌هاي دولت توني بلر نخست وزير اسبق انگليس بويژه در زمينه جنگ عراق و افغانستان بوده است.به گزارش شیعه آنلاین، برخي از مطبوعات روز يکشنبه انگليس از تشرف «لارن بوث» خواهر زن توني بلر به دين مبين اسلام خبر دادند.

ساندي تايمز امروز نوشت: خواهر زن توني بلر پس از ديدار اخيرش از ايران به اسلام گرويده است. وي اکنون در خارج از منزل سر و گردن خود را با حجاب مي‌پوشاند، مشروبات الکلي و گوشت خوک مصرف نمي‌کند، و هر روز قرآن مي‌خواند.

وي گفت: من شش هفته پيش تجربه روحاني خاصي در يکي از زيارتگاه‌هاي مسلمانان در ايران داشتم. من هميشه احساس مي‌کردم امت (جامع؟ مسلمانان) دوست داشتني و آرامش بخش است، و از اين که عضوي از آن شده ام افتخار مي کنم. اکنون پنج بار در روز نماز مي‌خوانم و گهگاهي هم به مسجد مي روم.

ساندي تايمز نوشت: خانم «بوث» که قبلا براي يک روزنامه زرد کار مي‌کرداکنون براي شبکه تلويزيوني پرس تي وي کار مي‌کند. مخالفت وي با سياست‌هاي جنگ طلبان؟ توني بلر سابقه چندين ساله دارد. وي در سال ‪ ۲۰۰۸‬به همراه عده‌اي از فعالان حقوق بشري با کشتي به سمت نوار غزه رفت ولي هم مصر و هم اسراييل از صدور رواديد براي وي امتناع کردند.

روزنامه ديلي ميل نيز در نسخه روز يکشنبه خود نوشت: خواهر زن توني بلر پس از يک تجربه مقدس و روحاني در ايران، مسلمان شده است.

به نوشته اين روزنامه، «لارن بوث» ‪ ۴۳‬ ساله اکنون حجاب سر مي‌کند و روزي پنج بار نماز مي‌خواند... وي شش هفته قبل و هنگام زيارت حرم حضرت معصومه (س) در شهر مقدس قم تصميم گرفت که مسلمان شود.

وي به ديلي ميل گفت: اين اتفاق عصر يک روز سه شنبه براي من روي داد و اين احساس بسيار لذت بخشي بود.

خانم «بوث» ابراز اميدواري کرد که گرويدن وي به اسلام به تغيير ذهنيت و پيش داوري‌هاي توني بلر نسبت به دين اسلام کمک کند. وي همواره يکي از منتقدان سياست‌هاي دولت توني بلر نخست وزير اسبق انگليس بويژه در زمينه جنگ عراق و افغانستان بوده است.


این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-490.html )