عنوان خبر:لباس یک سند تاریخی است
شنبه 28 بهمن 1391 - 23:49:10


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان:
لباس به عنوان یک سند تاریخی مورد توجه پژوهشگران است.به گزارش پیام گلستان به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا منتظری عصر امروز در جمع مسئولان و دست‎اندرکاران جشنواره و نمایشگاه استانی مد و لباس در تالار فخرالدین اسعد گرگانی اظهار داشت: انسان از بدو خلقت برای غلبه بر تلاطم و ناآرامی درونی در مقابل نگاه دیگران و رهایی از گزش گرما و سوزش سرما به دنبال تن‌پوش برای خود بود.

وی ادامه داد: دیری نپایید و نگاه انسان به تن‌پوش از این فراتر رفته و به تدریج شکل و فرم خاص به خود گرفت و به گونه‌ای جذاب و زیبا درآمد.

لباس با اندیشه و فرهنگ یک ملت رابطه دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان خاطرنشان کرد: مدتی بعد از این انسان تصمیم گرفت، برای زیباتر شدن تن‌پوش خود از فکر، و هنر بهره ببرد.

منتظری تصریح کرد: لباس با اندیشه‎ها، آرا، عقاید و فرهنگ یک ملت رابطه دارد.

به گفته وی، به تدریج در جهان مد، آرایش و آراستگی مورد توجه همگان قرار گرفت و امروزه این توجه بیش از پیش افزایش یافته است.

برخی از مدها 40 روز بیشتر عمر ندارند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان عنوان کرد: توجه به مد در عصر کنونی به گونه است که در برخی از کشورها مانند ترکیه عمر برخی از آنها به 40 روز می‎رسد و مد جدید جایگزین آنها می‎شود.

منتظری افزود: دیگر با برخوردهای سلبی نمی‎توان با برخی از مدها برخورد و حتی نسبت به آنها بی‎تفاوت بود.

وی یادآور شد: انسان فطرتاً زیبا آفریده شده و به زیبایی کشش درونی دارد.

بی‎تفاوتی نسبت به مدهای نامناسب موجب ترویج فرهنگ‎های منحرف می‎شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ابراز داشت: سهل‎انگاری و بی‎تفاوتی نسبت به مدهای نامناسب موجب رغبت دشمنان برای ترویج فرهنگ منحرف خودشان می‎شود.

منتظری اضافه کرد: مسئولان برای مقابله با فرهنگ‎های نادرست و ترویج فرهنگ اصیل اسلامی – ایرانی مسئولیت سنگینی برعهده دارند.

به گفته وی، مقام معظم رهبری به عنوان یک منجی برای نخستین‌بار همگان را به مد برخواسته از فرهنگ اصیل اسلامی – ایرانی فراخواند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به تبعیت از ایشان با فراخوان از استان‎ها نسبت به برگزاری جشنواره و نمایشگاه مد و لباس اقدام کرد.
این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-4922.html )