عنوان خبر:خطبه های نماز جمعه علی آباد کتول
دوشنبه 5 فروردين 1392 - 15:27:25


نماز جمعه ي اين هفته ي شهر علي آباد کتول به امامت امام جمعه ي موقت شهر حجت الاسلام والمسلمين حاج آقای ولی نژاد و با حضور باشکوه مردم شهيد پرور و هميشه در صحنه شهرستان در مصلي امام رضا عليه السلام اقامه گرديد.به گزارش پیام گلستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مصلی امام رضا ع علی آباد مشروح خطبه های نماز جمعه به شرح ذیل است:
خطبه اول
حاج آقای ولی نژاد پس از توصیه به تقوای الهی  خدمت نمازگزاران عرض تبریک  به مناسبت نوروز و آغاز سال92 داشتند و برای همه ی مردم آرزوی خوبی و خوشی  در طول سال و عاقبت به خیری  در طول عمر داشتند.
سپس ایشان در مورد دعای تحویل سال شروع به سخن کردند که ای خداوندی که همه عالم و نظام خلقت را متحول می کنی در این سال نو ما را نیز متحول کن و عالی ترین حال را به ما عنایت کن.
ایشان در ادامه صحبتشان اشاره به این مطلب داشتند که این احسن حال چیست و شروع به توضیحاتی  کردند که
1-از یک مرحله عادی به بهتر شدن رسیدن یکی از جلوه های احسن حال است
2-انسان دارای یک حال ثابت باشد مثلا در همه حالات شکر گذار خداوند متعال باشد
3-هیچگاه از یاد خداوند غافل نباشد
حجت الاسلام ولی نژاد  از دیگر مصادیق احسن الحال نیز به صورت زیر یاد کرد
1-راضی به رضای خداوند بودن
2-همه چیز را از فضل  و فیض خداوند دانستن
3-همه کارها برای خداوند و در راه رضای او باشد
حاج آقای ولی نژاد در ادامه گفتند احسن الحال روزی است که در آن انسان مرتکب گناه نشود و فرقی نمیکند چه روزی از ایام سال باشد ولی انسان باید در همه احوال مراقب خود باشد و آنها را مورد محسبه قرار دهد تا بتواند به احسن الحال برسد
4-امروز انسان بهتر از دیروزش باشد اگر 2 روز انسان مثل هم باشد متضرر شده
5-احسن الحال احسن النیات است یعنی انسان نیت های بلند و خیری داشته باشد
6-توبه تقوای فردی و جمعی  و نیز اینکه انسان خود را فقیر خداوند بداند جز مصادیق احسن الحال است
7- دیدن و زیارت امام زمان (عج)بهترین احسن الحال است و شعر زیبایی نیز در این مورد قرائت کردند
در شادی و غم  بیادتان می مانیم                       هر عید بیادتان دعا می خوانیم         آقای دلم سید من مهدی جان ما احسن الحال را شما میدانیم

خطبه دوم
بعد از توصیه به تقوای الهی  حاج آقای ولی نژاد باتوجه به این نکته که فاطمیه اول همزمان با ایام نوروز شده است و مردم ما همیشه اهل بیت عصمت و طهارت را بر چیزهای دیگر مقدم می شمارند وانشاالله عزاداری با شکوهی برگزار خواهند کرد سخنانی بیان کردند.
ایشان اذعان داشتند البته روایت95 روز بیشتر مورد توجه علما و بزرگان است ولی ما برای هردو فاطمیه حرمت قائلیم  و آنهارا با شکوه برگزار میکنیم به امید خداوند انشا الله.وهیچ اصراری نیست که دو فاطمیه به هم وصل باشد و می توان بعد از ایام فاطمیه اول و قبل از فاطمیه دوم مراسم جشن برگزار شود .
در ادامه حجت الاسلام ولی نژاد گفتند فاطمیه یک درس مهم به ما میدهد و آن هم دفاع از ولایت و امامت است.
پیامبر اکرم(ص) در مورد دخترشان حضرت زهرا (س) می فرمایند که فاطمه نور چشم من است میوه قلب من است.این شخصیت گرانقدر ی است که بسیار دوستش دارم هرکس او را دوست بدارد مرا دوست داشته است و هرکس او را بیازارد مرا آزرده و در نهایت خداوند را آزرده است.
و مهمترین خصیصه که در زندگی حضرت زهرا(س)بحث دفاع از ولایت و امامت بود زیرا خیمه دین با ولایت و امامت باقی می ماند پس ملاک تشخیص خوبی یا بدی افراد و مسئولین در مملکت ما نیز همین پیروی و همسویی با ولایت و رهبری است یعنی اگر کسی از رهبری فاصله گرفت مردم نیر از او فاصله خواهند گرفت و این ولایت و رهبری است که بعد از 34 سال مملکت ما را نگه داشته است و هرکسی که میخواهد در عرصه خدمت به مردم قدم بگذارد باید به این نکته توجه کند
حاج آقای ولی نژاد در ادامه به نامگذاری سال توسط رهبری اشاره کردند و بیان داشتند که این نامگذاری ها بر اساس یک دید عمیق و دقیق و کارشناسانه است.
در ادامه نیز گفتند همه کشورها تا به حال به سلاح ها ادوات تکنولوژی و صنعت خودشان افتخار میکنند تنها کشوری که فقط به ملت خویش مباهات میکند ایران اسلامی است چرا که مردم همیشه به موقع در صحنه حاضر هستند  و جواب خوبی به دشمن داده اند و خواهند داد.
ایشان همچنین از حماسه 22بهمن سال91مردم تقدیر و تشکر داشتند و حماسه ای که در پیش داریم یعنی انتخابات را نیز به مردم خاطر نشان کردند.
حجت الاسلام ولی نژاد خاطر نشان کردند که دشمن برای ضربه زدن به نظام و مملکت ایران دست به هر راهی زده است  اما مطالعه گذشته نشان داده است که 2جنگ برای آنان خیلی مهم است یکی جنگ فرهنگی و ودیگری جنگ اقتصادی. وبا بیان این نکته که در حال حاضر تمام توان دشمن در جنگ اقتصادی متمرکز شده است تا بتواند این ملت را از پای در بیاورد و توصیه رهبری نیز به خاطر همین است که می فرمایند باید وابستگی اقتصادی به دشمنان از بین برود از همین رو این سال را حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نام نهادند
حاج آقای ولی نژاد در پایان سال خوب و خوش همراه با پیروزی های هرچه بیشتر را برای مردم شهرستان آرزو کردند
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاتهاین خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-4977.html )