عنوان خبر:ايجاد فضاي مثبت در بخش صادرات استان گلستان
چهارشنبه 5 آبان 1389 - 21:10:20


استاندار گلستان گفت: فضاي مثبتي در بخش صادرات و جذب سرمايه در استان ايجاد شده كه بايد اين فضا به سمت اجرايي شدن برنامه ها پيش رود.مهندس 'جواد قناعت' روز چهارشنبه در كارگروه توسعه صادرات كه با حضور دستگاههاي مرتبط با اين بخش برگزار شد ،افزود: درحال حاضر توافقات خوبي در حوزه صادرات استان از جمله بخش تبليغات و ارتباط تجاري با كشورهاي همسايه انجام شده كه بايد قدم هاي اجرايي در اين راستا برداشته شود.
وي با بيان اينكه توافقات صورت گرفته در بخش صادرات نبايد بر روي كاغذ بماند، تصريح كرد: دستگاههاي مرتبط با بخش صادرات بايد نسبت به ارائه راهكارهاي تشويقي در حوزه صادرات اقدام كنند.
قناعت تاكيد كرد: براي توسعه صادرات بايد راهكارهاي اجرايي از سوي دستگاههاي دست اندركار اين بخش ارائه گردد.
استاندار گلستان در بخش ديگري از سخنان خود، با اشاره به رشد آمارهاي صادراتي استان گفت: اكنون، آمارها رشد معقول در بخش صادرات را نشان مي دهد اما هنوز اين شاخص ها كافي نيست.
وي ادامه داد: در بخش صادرات هنوز وضعيت ما در رقابت با استان هاي ديگر مطلوب نيست و بايد بيشتر به اين موضوع پرداخته شود.
اين مقام مسوول در گلستان در ادامه ، كارگروه توسعه صادرات را از جمله كارگروههاي مهم استان بيان كرد و خواستار حضور فعال، بانشاط و برنامه ريزي شده مديران در اين كارگروه شد.
قناعت خاطرنشان كرد: مديران بايد اجراي برنامه هاي كارگروه توسعه صادرات را جزو
اولويت هاي كاري خود قرار دهند تا مصوبات آن منشا خير و بركت براي استان باشد.
استاندار گلستان همچنين با اشاره به يكي از مصوبات كارگروه در خصوص ايجاد شهرك صنايع دستي در استان، خواستار تسريع در اجراي اين مصوبه شد و گفت: جاي اين شهرك در گلستان خالي است.
وي با اشاره به سفر استاندار منگستائو كشور قزاقستان به گلستان نيز بر اجرايي شدن تفاهم نامه هاي اين سفر تاكيد كرد.
قناعت همچنين خواستار حضور پررنگ دستگاههاي مرتبط با بخش صادرات ، در نمايشگاه توانمندي هاي صادراتي استان شد.
به گزارش ايرنا معاون برنامه ريزي استاندار گلستان نيز در اين جلسه بر افزايش مبادلات تجاري با كشورهاي همسايه تاكيد كرد و گفت: روابط تجاري و صادراتي استان بايد با كشورهاي همسايه افزايش يابد.
'رضا غلامي' همچنين در اين بخش، بر ترانزيت كالا و سرعت در اجراي توافقات تجاري دو جانبه با كشورهاي همسايه تاكيد كرد.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-500.html )