عنوان خبر:بر قراري امنيت جامعه ، فلسفه وجودي نيروي انتظامي
پنجشنبه 10 مرداد 1392 - 18:39:39


فرمانده انتظامي گلستان :

همه ساله ميزان وقوع جرائم در ماه مبارك رمضان در مقايسه با ديگر ماه ها كاهش داشته است / فلسفه وجودي نيروي انتظامي بر قراري امنيت پايدار با مشاركت مردم در جامعه است .به گزارش "گلستان نیوز" به نقل از پایگاه خبری نیروی انتظامی ،  " سردار سيدمحمود مير فيضي" در جمع فرماندهان و مسئولان انتظامي استان گفت : رسالت مهم نيروي انتظامي ايجاد پناهگاه مستحكمي براي مردم است كه در پناه آن احساس امنيت و آرامش كنند.

وي با بيان اينكه مردم دين باور در پرتو فضاي امن است كه مي توانند ارزش هاي ديني خود را پاس بدارند گفت: هرچه بر ميزان امنيت جامعه افزوده شود قطعاً بر ميزان اقتدار ديني و حضور دين باوران در جامعه افزوده مي شود.

رئيس پليس گلستان در بخش ديگري از سخنان خود به ماه مبارك رمضان و تأثير اين ماه عزيز در كاهش وقوع جرائم اشاره كرد و افزود: همه ساله ميزان وقوع جرائم در ماه مبارك رمضان در مقايسه با ديگر ماه ها كاهش داشته است و اين ناشي از تأثير اعتقادات و باور هاي ديني در پيشگيري از وقوع جرائم و تخلفات اجتماعي است.

وي با اشاره به اينكه بايد تلاش كنيم به جاي برخورد با مجرم با كاهش جرم و بستر هاي جرم در جامعه روبرو شويم افزود: اگر اقدامات پليس با افزايش سرعت در كشف جرم همراه باشد قطعاً امنيت و احساس امنيت نيز در جامعه ارتقا خواهد يافت.

سردار ميرفيضي تأمين امنيت و پيشگيري را نيازمند مشاركت مردم دانست و بيان داشت: امروزه پيشگيري در نيروي انتظامي نهادينه شده است.

وي پيش بيني را نخستين گام در مأموريت هاي نيروي انتظامي عنوان كرد و افزود: پيش بيني خوب پيشگيري مطلوبي را به همراه دارد و مهمترين نوع پيشگيري، پيشگيري اجتماعي است.

فرمانده انتظامي گلستان تصريح كرد: تلاش نيروي انتظامي نهادينه كردن پيشگيري اجتماعي در جامعه است بطوريكه همه ما بايد به اين نتيجه برسيم كه هر كدام از شهروندان پليس خود باشند و با رعايت قوانين و مقررات سهم خود در توليد امنيت جامعه را ايفا كنند.

وي با تأكيد بر بهبود قانونگرايي و توسعه نظم و انضباط اجتماعي خاطر نشان كرد: با اقدامات فرهنگي، اجتماعي و آموزش هاي همگاني و اجتماعي ميتوان تا حدود زيادي رفتارقانوني را در جامعه نهادينه كرد .این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-5160.html )