عنوان خبر:تاسیس دو آموزشگاه صنایع دستی در شهرستان علی آّباد
شنبه 23 شهريور 1392 - 23:05:38


سرپرست میراث فرهنگی علی آبادکتول :

آموزشگاه جدید صنایع دستی شهر فاضل آباد ایجاد شده و بزودی در دو شهر سنگدوین و مزرعه کتول نیز این آموزشگاهها تاسیس می شود.به گزارش گلستان نیوز به نقل از "خبرگزاری مهر" یاسر قندهاری ظهر شنبه در جلسه تقدیر از دختران هنرمند عرصه صنایع دستی شهرستان بیان داشت: صنایع دستی شهرستان علی آباد کتول بسیار غنی است و باید با همکاری هنرمندان این عرصه، شرایطی مناسب جهت رشد و توسعه فراهم کنیم.
وی اظهار داشت: رشد و توسعه تولیدات صنایع دستی موجب معرفی آثار به گردشگران و زمینه ساز اشتغالزایی برای هنرمندان است.
قندهاری با اشاره به تاسیس آموزشگاه جدید صنایع دستی شهر فاضل آباد در کنار مرکز آموزش صنایع دستی این اداره در شهر علی آباد کتول، تصریح کرد: با ایجاد آموزشگاه جدید شهر فاضل آباد و فعالیت گسترده آن در روستاها، موجب افزایش تعداد هنرمندان این عرصه، قوت بیشتر صنایع دستی و افزایش توجه مردم و مسئولین به آن می شود.
وی با اشاره به وجود پتانسیل درآمد زایی در رشته صنایع دستی، افزود: اداره صنایع دستی علی آبادکتول در سال های اخیر شرایط آموزش صنایع دستی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره بهزیستی علی آباد را در راستای زمینه سازی جهت خود اشتغالی و خودکفایی آنان آغازه کرده است.
سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی علی آباد با بیان اینکه با تمام توان از هنرمندان و تولیدات صنایع دستی شهرستان حمایت می کنیم، گفت: یکی از اتفاقات خوب شهرستان در سالجاری، تاسیس دو شهر جدید مزرعه و سنگدوین است که در آینده ای نزدیک و با همکاری هنرمندان، آموزشگاه صنایع دستی در این دو شهر نیز تاسیس خواهد شد.
در ادامه هنرمندان به بیان نقطه نظرات خویش پرداخته که تاسیس خانه هنرمندان صنایع دستی شهرستان یکی از پیشنهادات آنان بود و قندهاری از این موضوع استقبال و آن را در دستور بررسی قرار داد.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-5273.html )