عنوان خبر:تشدید نظارت دولت برتنظیم بازار
دوشنبه 30 دي 1392 - 23:03:41


نماینده مردم علی آباد در مجلس :

به طور حتم  دلالان و سود جویان در ایام شب عید با احتکار میوه در انبارها و کمبود آن در بازار نسبت به تقاضا به افزایش قیمت میوه می پردازندعضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس،در واکنش به ممنوع شدن واردات میوه از سوی دولت، گفت: به طور حتم دلالان و سود جویان در شب عید با احتکار میوه داخلی در انبارها به افزایش قیمت میوه می پردازند که تنها راهکار جلوگیری از این اقدام نظارت جدی و مدون دستگاه های نظارتی براین بازار است.

رحمت اله نوروزی درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به این سوال که ایران رتبه ششم تولیدات باغی رادر دنیا دارد به همین جهت از سوی دولت واردات میوه خارجی به کشور ممنوع شده است،آیا ممنوع شدن واردات میوه منجر به افزایش قیمت میوه در ایام شب عید نمی شود؟ گفت: دلالان و واسطه گران تا به امروز حضور پررنگی در بازار میوه داشته اند به طوری که هر هفته برای کسب سود بیشتر نرخ میوه را افزایش چند برابری داده اند.

به گزارش گلستان نیوز به نقل از "پایگاه اطلاع رسانی رحمت الله نوروزی" نماینده مردم شریف شهرستان علی آباد کتول درمجلس شورای اسلامی،افزود: به طور حتم  دلالان و سود جویان در ایام شب عید با احتکار میوه در انبارها و کمبود آن در بازار نسبت به تقاضا به افزایش قیمت میوه می پردازند که تنها راهکار جلوگیری از این اقدام نظارت جدی و مدون دستگاه های نظارتی بر این بازاراست.

وی همچنین در واکنش به این مطلب که براساس تازه ترین آمار اعلامی از سوی بانک مرکزی قیمت  انواع سبزی در یکسال اخیربیش از  87.5 درصد رشد داشته است، تصریح کرد: در هفته ی اخیر به علت سهل انگاری مدیران بسیاری از اقلام خوراکی از جمله سبزی و صیفی جات به ویژه گوجه فرنگی، لبنیات افزایش قیمت چند برابری و شدیدی داشته اند که این مهم باعث متضرر شدن اقشار کم درآمد جامعه از جمله کارگران،بازنشستگان و حقوق بگیران شده است.

نوروزی،اظهار داشت: متأسفانه تا به امروز دولت ها در خصوص حمایت از مصرف کننده فقط وعده های توخالی داده اند به همین جهت دستگاه های نظارتی باید پاسخگوی سهل انگاری و عملکرد ضعیف خود باشند.

نماینده مردم علی آباد کتول درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: در استان خوزستان،گلستان، مازندران، خراسان علاوه بر کشت گلخانه ای، از سطح زیر کشت خوبی برای تولید سبزی و انواعی از صیفی جات برخوردار هستند به طوری که این استان ها توانایی لازم برای تأمین نیاز کشور نسبت به عرضه و تقاضا را به خوبی دارند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس، گفت: متأسفانه در حال حاضر گوجه فرنگی تبدیل به یک کالای لوکس شده به طوری که نرخ گوجه فرنگی کیلویی 4 هزار تومان به هیچ وجه متناسب با درآمد و قدرت خرید یک کارگر نیست به همین جهت امیدواریم دولت هر چه سریع تر در خصوص تنظیم بازار عملکرد صحیح و تدبیرانه ای داشته باشد.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-5350.html )