عنوان خبر:مشكل امروزجامعه بشري بمب اتم نيست، فرهنگ، اخلاق و معنويت است
شنبه 13 آذر 1389 - 23:36:45


استاندار گلستان گفت: مشكل امروز جامعه بشري و بشريت بمب اتم نيست بلكه اين مشكل در دنيا فرهنگ، اخلاق و معنويت مي باشد.مهندس 'جواد قناعت' روز شنبه در جشن خانواده كه در گراميداشت روز ملي خانواده در استانداري برگزار شد، اظهارداشت: تفكر لازم و راهكارهاي رفع اين مشكل درخانواده بزرگ جمهوري اسلامي ايران موجود و قابل ارائه بعنوان الگو در دنيا است.
وي در خصوص نقش خانواده ها در جامعه نيز اظهار داشت: بهترين نوع خانواده، خانواده اي است كه بتواند با توجه به ويژگي هاي هريك از اعضاي خود فضايي را فراهم سازد كه همه احساس حضور و هويت كنند.
استاندار گلستان در بخش ديگري با بيان اينكه شهيدان در دامان پرمهر و محبت خانواده رشد و نمو پيدا كرده اند ، افزود: امنيت و آسايش امروز مرهون مجاهدت شهدا مي باشد كه بايستي با تحكيم بنيان خانواده نسبت به حفظ اين الگوها اهتمام داشته باشيم.
به گفته قناعت، چهار نهاد تأثير گذار خانواده ،جامعه ،مدرسه و رسانه در تعامل باهم مي توانند حركت انسانهاي يك جامعه را در مسير آرمانهاي الهي بالا ببرند.
وي خانواده را كوچكترين و در عين حال مهمترين و تأثيرگذارترين نهاد اجتماعي دانست و تأكيد كرد : آرمانگرايي ، خودباوري و اميد به آينده روشن ، سه مأموريت مهم خانواده ها است.
استاندار گلستان اضافه كرد: صداقت ،معنويت ،محبت ،معاضدت و مقاومت پنج عامل مهم تحكيم بنيان خانواده مي باشد.
در پايان مراسم به 5 نفر از حاضرين در جشن به قيد قرعه كمك هزينه سفر به عتبات عاليات اهداء شد.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-583.html )