عنوان خبر:دانشجويان بايد پرتلاش و آرمانگرا باشند
سه شنبه 16 آذر 1389 - 23:34:50


نايب رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: در شرايط امروز جامعه و جهان دانشجويان بايد پر انرژي، پرتلاش و آرمانگرا باشند.'سيد شهاب الدين صدر' روز سه شنبه به مناسبت روز دانشجو در جمع اساتيد و دانشجويان آموزشكده فني و حرفه اي امام خميني علي آباد كتول در استان گلستان افزود: دانشجويان بايد به دنبال ارمانهاي مطلوب حركت كنند و در اين دوران بسيار حساس باشند.
وي تصريح كرد: يك دانشجو ضمن آرمانگرايي بايد سياسي باشد اما درگير مسايل سياسي نشود بلكه با مسايل سياسي و اجتماعي روز كشور آشنا باشد و شرايط را مهيا كند تا خود مسوليت بگيرد و كشور ر ا به پيش ببرد.
وي ادامه داد: دانشجويان ما نبايد نسبت به مسايل عاليه كشور بي تفاوت باشند زيرا بي تفاوتي آنان باعث خواهد شد تا دشمن به اهداف خود برسد.
عضو كميسيون بهداشت مجلس افزود: ما هميشه حضور دانشجو و دانشگاه را در عرصه هاي حساس كشور بخصوص در پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني شاهد بوديم و اين حضور در واقع پاياني بر سلطه غرب و شرق بود.
به گفته وي اين آزادي و استقلال به بركت اقتدار و عزت جمهوري اسلامي است به طوريكه در شوراي حكام آژانس انرژي هسته اي ايران توانست براي طرح امريكا 110راي مخالف و ممتنع را همراه خود سازد.
وي خاطر نشان كرد استقلال نظام اسلامي يكي از بزرگترين دستاوردهاي انقلاب بود و دانشجويان ما در سال 1332براي همين استقلال و آزادي به شهادت رسيدند.
وي اظهار داشت: دانشجويان ما بر اساس اعتقادات ديني و مذهبي به هيچ قيمتي زير بار ظلم نمي روند و ما بايد براي استقلال كشور در همه ابعاد برنامه ريزي داشته باشيم.
نماينده مردم تهران در مجلس افزود: يكي از سنگرهايي كه مي تواند استقلال را به همراه داشته باشد دانشگاه و مراكز آموزش عالي و دبيرستانها مي باشد.
صدر گفت: در سند چشم انداز جمهوري اسلامي ايران يكي از اهداف رسيدن به جايگاه نخست در منطقه است و اين جز از راه استقلال و آزادي به دست نمي آيد.
به گفته اين نماينده مجلس دفاع از نظام جمهوري اسلامي و استقلال طلبي بايد به همراه تجهيز به سلاح علم و مهارت باشد و جوانان ما امروز به بركت انقلاب اسلامي توانسته اند در همه عرصه هاي علمي و تخصصي به جايگاه رفيع دست يابند.
وي افزود: امروز دشمنان اسلامي و انقلاب به اين حقيقت رسيده اند كه ما با اتكا به توان خود توسط جوانان ايراني در بهترين وضعيت قرار داريم .
صدر ادامه داد: امروز هر تهديدي كه از سوي امريكا اسراييل از هر مرزي وارد شود يقبنا پاسخ شديدي از سوي جمهوري اسلامي دريافت خواهد كرد و اين پاسخ به بركت ايمان و اعتقاد مردم و مقاومت جوانان حاصل شده است .
صدر گفت امروز صلابتي كه ما داريم همان صلابت امام خميني است و رهبر معظم انقلاب نيز هميشه در مسير امام گام برداشته و در صحنه حضور دارند و مردم ما با اتحاد و يكپارچگي پشت نظام اسلامي و ولايت فقيه با وحدت و همدلي ايستاده اند و اين وحدت از دستاوردهاي شيرين انقلاب مي باشد.

منبع : ايرنااین خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-622.html )