عنوان خبر:تجهيزات دانشگاه آزاد علي آبادكتول بيش از حد انتظار
چهارشنبه 17 آذر 1389 - 23:34:32


نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: امكانات و تجهيزات دانشگاه آزاد اسلامي واحد علي آبادكتول بيش از حد انتظار است.به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي علي‌آبادكتول، سيدشهاب‌الدين صدر در جريان بازديد از اين دانشگاه ضمن تبيين نقش ويژه دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي در پيشبرد اهداف علمي، پژوهشي و فناوري در كشور، ايجاد بسترهاي لازم براي آموزش، تعليم و كسب مهارت توسط دانشجويان را عامل توسعه و سازندگي كشور در تمام ابعاد عنوان كرد.
وي افزود: خوشبختانه در چند سال اخير شاهد گسترش مرزهاي علمي در همه ابعاد تكنولوژي و فناوري چه در دانشگاه‌هاي دولتي و چه در دانشگاه‌هاي غيردولتي بوده و هستيم و اين خود تا حدودي نيازهاي توسعه كمي و كيفي كشور را تامين كرده است.
نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به پتانسيل بالاي دانشگاه آزاد اسلامي، از آن به عنوان بازوي كمكي آموزش عالي در كشور ياد كرد و گفت: وظيفه ما اين است كه دانشگاه‌ها را هم از لحاظ كمي و هم از لحاظ كيفي در مسير توسعه قرار دهيم تا انشاالله بتوانيم نيازهاي علمي، تخصصي و فناوري كشور را فراهم كرده و بستر لازم براي ورود به عرصه‌هاي بين‌المللي را هموار سازيم.
صدر گفت: من از همه دانشجويان مي‌خواهم تا كمر همت را بسته و با تلاش وافر خويش در راه كسب علم و دانش با توجه به همه ابعاد زندگي بالخصوص ابعاد معنوي آن تلاش كنند تا دانشگاه‌هايي موثر و معتبر در سطح جهاني داشته باشيم.
وي تصريح كرد: بنده از واحدهاي دانشگاهي زيادي بازديد كرده‌ام ولي به تصور من امكانات و تجهيزات اين واحد دانشگاهي با توجه به شاخص‌هاي يك دانشگاه استاندارد بيش از حد انتظار است.
نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي ابراز اميدواري كرد تا واحد علي‌آبادكتول با ادامه مسير توسعه بتواند به يك دانشگاه سرآمد در كشور تبديل شود.
صدر كه به مناسبت فرارسيدن 16 آذرماه، سالروز گراميداشت مقام شامخ دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامي واحد علي‌آبادكتول حاضر شد پس از نثار تاج گل بر مزار شهداي گمنام و تجديد ميثاق با آرمان‌هاي امام راحل و شهدا از بخش‌هاي مختلف اين واحد دانشگاهي بازديد كرد.
سيدشهاب‌الدين صدر در اين بازديد كه اسدالله قره‌خاني نماينده شهرستان در مجلس شوراي اسلامي و اعضاي هيئت رئيسه واحد علي‌آبادكتول او را همراهي مي‌كردند از بخش‌ها و قسمت‌هاي مختلف اين واحد دانشگاهي از قبيل دانشكده تربيت بدني و علوم ورزشي، سالن ورزشي شهيد دكتر صادقي، مجتمع فرهنگي مسجد الزهرا، مجتمع آزمايشگاهي خوارزمي و دانشكده فني و مهندسي و ... بازديد كرد.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-635.html )