عنوان خبر:مشكل بيمه افراد تحت پوشش كميته امداد و بهزيستي
دوشنبه 22 آذر 1389 - 17:27:37


مديركل تامين اجتماعي استان گلستان گفت: مسئله بيمه افراد تحت پوشش كميته امداد و بهزيستي به زودي حل و فصل مي‌شود.به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان، حسين اميري پيش از ظهر امروز در جمع مديران استان با بيان اينكه در طرح هدفمندسازي يارانه‌ها احتمال ريزش 10 درصدي نيروي انساني وجود دارد، اظهار داشت: ريزش نيروي انساني با توجه به مشكلات جامعه كارگري، با تامين منابع رفع و رجوع مي‌شود و اخيرا شاهد اخراج دسته‌جمعي برخي از نيروها بوديم كه با پيگيري حقوق و مزاياي ايشان مجددا بازگشت به كار داده شدند.
وي از طرح هدفمند سازي يارانه‌ها به عنوان بزرگ‌ترين متغير اجتماعي كشور ياد كرد كه ورود به جامعه اجتماعي و سياسي كشور يافته است.
مديركل تامين اجتماعي استان گلستان تصريح كرد: همه كارشناسان بر اين عقيده هستند كه اجراي اين طرح جبران غفلت‌هاي گذشته است و سه قوا نيز بر ضرورت و اهميت آن تاكيدات فراوان داشته‌اند.
اميري يادآور شد: اين طرح بايد با شدت تمام اجرايي شود و در همين راستا تامين اجتماعي نيز بايد همسو با سياست‌هاي دولت تدابير خاصي در اين مورد اتخاذ كند كه يكي از اين مسائل ريزش نيروي انساني است.
به عقيده وي فاز عملياتي نخست در اجراي طرح مذكور توجيه و تبيين و چرايي طرح است و با شكل‌گيري و اجراي خوب، اثرات آن در جامعه طنين‌انداز خواهد شد.
مديركل تامين اجتماعي استان گلستان شمار جمعيت تحت سيطره سازمان را يك سوم كل جمعيت استان اعلام كرد و افزود: جمعيت 20 هزار نفري كانون بازنشستگان نيز در خصوص هدفمندي يارانه‌ها در جلسات هم‌انديشي در قالب كارگاهي برگزار شده بود، آموزش ديده‌اند.
وي تصريح كرد: بازنشستگان از مزيت‌هاي بيمه تكميلي برخوردار و مسئله بيمه افراد تحت پوشش كميته امداد و بهزيستي نيز به زودي حل و فصل خواهد شد.
به گفته اميري درمان مستقيم فاز دوم طرح است كه در اين خصوص نيز تمامي نياز دارويي استان نيز پيش‌بيني شده است.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-690.html )