عنوان خبر:مردم ايران هميشه در كنار نظام و دولت
شنبه 4 دي 1389 - 20:41:15


استاندار گلستان گفت: مردم ايران اسلامي در همه صحنه ها و لحظات حساس حضور دارند و همپاي دولت و نظام بوده اند.به گزارش ايرنا، مهندس 'جواد قناعت' روز شنبه در جلسه هدفمند كردن يارانه هاي استان افزود: اين مردم شرايط و موقعيت را كه به سود نظام و خودشان است، درك مي كنند و از سوي ديگر دستگاه ها ، ادارات و نهادها در اجرايي كردن اين قانون به طور كامل پاي كار بوده اند.
به گفته وي، همچنين مجمع امور صنفي نيز در اجرايي شدن اين قانون همكاري داشتند و در برخي موارد نيز از ما جلوتر بوده اند.
وي با اشاره به هفتمين روز اجراي اين قانون در كشور، تصريح كرد: سخنان شنبه شب گذشته رياست جمهور آرامش و آسايش خاصي به مردم در جهت اجراي اين قانون بخشيد و اعترافات دشمنان به خصوص آمريكا، اسرائيل و انگليس و جريان فتنه در داخل نشان داد كه در اجراي اين قانون موفق بوده ايم و مردم نيز همراه و همگام با اين قانون بوده اند.
وي ادامه داد: دشمنان در راستاي مبارزه و به سرانجام نرسيدن اين قانون ميلياردها دلار هزينه كردند، اما مردم ما آنان را در رسيدن به اهدافشان همراهي نكردند و نقشه هاي آنان نقش بر آب شد.
استاندار گلستان در بخش ديگري از سخنان خود افزود: تمام اميد دشمنان به اجراي نادرست قانون هدفمند كردن يارانه ها بود كه مردم بعد از اجراي اين قانون دست به اعتصاب بزنند، اما آنان ديدند كه مردم ما نظام و دولت را دوست دارند و به مباني اسلامي، ديني، ايراني و آرمان هاي بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي و مقام معظم رهبري اعتقاد راسخ دارند.
قناعت گفت: مردم ما مي دانند كه اگر همراه و همگام با نظام نباشند، نمي توانند كشور را در راه توسعه و تعالي پيش ببرند و آگاهي مردم ما از اين واقعيت، نشان از درك بالاي آنان دارد و مسئولان نيز بايد قدر اين نعمت بزرگ يعني مردم را بدانند.
به گفته استاندار گلستان، البته شاه كليد موفقيت اين قانون، كار صادقانه و صحبت هاي صريح مسئولان در اين راستاست و انتظار داريم همچون گذشته مسئولان صادقانه كار نمايند و با صداقت با مردم سخن بگويند.
وي اظهار داشت: ما در كشورمان مردم فهيم و انقلابي داريم و درك شرايط و موقعيت حساس كشور توسط مردم، نشان از درك و شعور بالاي آنان است كه در مجموع نشان از بصيرت بالاي مردم ايران دارد.
وي يادآور شد: مردم ما بعد از 9 دي سال گذشته كه با بصيرت كامل به خيابان آمدند و در مقابل جريان فتنه ايستادگي كردند، اين بار نيز با بصيرت والاي خود نظام، دولت و مسئولان را در اجراي كامل قانون هدفمند كردن يارانه ها همراهي نمودند.
استاندار گلستان با بيان اين كه در اجراي اين قانون ما تازه اول كار و راه هستيم، گفت: مسئولان و مردم بايد بدانند كه كار هنوز تمام نشده و مديران نبايد بنشينند تا مشكلي ايجاد شود و آنان به سراغ حل مشكل بروند، بلكه بايد ما دست به كار شويم و به سراغ موانع برويم و آنان را از پيش روي برداريم.
قناعت سپس با اشاره به حوزه بانكداري در اجراي اين قانون گفت: بانك ها بايد در راستاي اين قانون، نسبت به پرداخت وجوه نقدي و تسهيلات مورد نياز به مردم همكاري لازم داشته باشند و از سوي ديگر در جلوگيري از افزايش نقدينگي در جامعه، مردم را طوري تشويق و ترغيب نمايند كه پول ها به بانك ها برگردد.
به گفته استاندار گلستان، اداره كل آمار، اطلاعات و برنامه ريزي استانداري نسبت به پيگيري سامانه ثبت نام خانوار از طريق مركز اقدام نمايد و اداره كل تامين اجتماعي نيز پيگيري باز شدن سايت 'رفاهي' از طريق وزارت متبوعه باشد.
وي خاطرنشان كرد: نظارت و بازرسي همانند گذشته به طور جدي پيگير امور بازار باشد و از سوي ديگر سازمان جهاد كشاورزي با شركت پخش فرآورده هاي نفتي، همكاري و هماهنگي لازم را داشته باشد.
وي با بيان اين كه جلسات كميسيون تنظيم بازار بايد به صورت هفتگي ادامه يابد، افزود: مردم بايد همچون گذشته اخبار صحيح و درست در خصوص اين قانون را از طريق رسانه ملي و رسانه هايي كه مديران اطلاع رساني مي كنند، پيگيري نمايند و از گوش كردن و دامن زدن به شايعات جلوگيري نمايند.
استاندار گلستان در پايان با اشاره به خريد تضميني قيمت گندم در سال جاري گفت: كشاورزان نگران اين مساله نباشند، زيرا اين قيمت 2500 ريال، قيمت ملي خريد براي بخش هاي مختلف است و كميته نرخ گذاري در سطح ملي همچون سال گذشته نرخ خريد تضميني گندم از كشاورزان را در اواخر دي و يا اوايل بهمن ماه اعلام خواهد كرد و كشاورزان نيز نبايد در اين خصوص دغدغه داشته باشند.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-797.html )