عنوان خبر:تحقيقات بايد منجر به كارآفريني شود
شنبه 4 دي 1389 - 20:48:24


استاندار گلستان با اشاره به اهميت بخش پژوهش گفت: تحقيقات و فعاليت هاي پژوهشي بايد منجر به نوآوري و كارآفريني شود.مهندس 'جواد قناعت' روز شنبه در مراسم افتتاح 'نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي و فناوري گلستان' در دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان افزود: افزايش بهره وري و توليد و توزيع محصولات همگام با فن آوري هاي نوين از ديگر ويژگي هاي فعاليت هاي تحقيقاتي و پژوهشي است.
وي با اشاره به هفته پژوهش تصريح كرد: اين هفته فرصت مناسبي براي ارائه برنامه ها و فعاليت هاي پژوهشي مراكز و دستگاههاي مختلف است تا بار ديگر شاهد بازخواني و يادآوري جايگاه تحقيق و پژوهش در كشور باشيم.
به گفته قناعت، امروز كشوري مي تواند از احساس قدرت و استقلال برخوردار باشد كه از علم و توليدات علمي برخوردار باشد.
وي با بيان اينكه مقدمه توليد علم كارهاي تحقيقاتي و پژوهشي است و داشتن آن نيازمند تلاش و كوشش است، اضافه كرد: در سند چشم انداز 20 ساله ، هدف گذاري ويژه اي براي بخش تحقيق و پژوهش شده و اين بخش بايد تا پايان برنامه پنجم توسعه به سه درصد توليد ناخالص ملي برسد.
استاندار گلستان در بخش ديگري از سخنان خود تاكيد كرد: در دولت نهم و دهم شاهد افزايش توليد علم هستيم و ميزان مقالات علمي كشور از متوسط جهاني 13 درصد بيشتر است.
وي همچنين با اشاره به الگوي ايراني اسلامي پيشرفت تصريح كرد: نظام ما قالب جديدي را در اين بخش تعريف كرده و به مباني جامع و كامل اين الگو با استفاده از نظرات استادان و دانشگاهيان پرداخته است.

ايرنااین خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-803.html )