عنوان خبر:آموزش بيش از 46 هزار گلستاني در بخش خصوصي فني و حرفه‌اي
سه شنبه 14 دي 1389 - 21:09:43


مديركل آموزش فني و حرفه‌اي گلستان از آموزش 46 هزار و 500 نفر در بخش خصوصي از فرصت‌هاي آموزشي كه اين آموزشگاه‌ها فراهم كرده‌اند، بهره‌مند شده‌اند.ابوطالب جلالي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان از اختصاص 26 درصد ظرفيت‌هاي آموزشي سال گذشته به دانشجويان و فارغ‌التحصيلان دانشگاهي در رشته‌هاي فني، نرم‌افزارهاي تخصصي، دوره‌هاي آمادگي شغلي و مباحث مربوط به كارآفريني خبر داد.
وي اظهار داشت: امسال اين رقم به بيش از 30 درصد خواهد رسيد و تا پايان برنامه پنجم توسعه نيز تمام دانشجويان در استان حداقل به اندازه يك دوره از دالان مهارت‌آموزي عبور مي‌كنند.
مديركل آموزش فني و حرفه‌اي گلستان افزود: در سال جاري با 14 مركز آموزشي فعال در شهرستان‌هاي استان به آموزش شاغلان پرداختيم كه طي آن 4 ميليون نفر ساعت آموزش در ظرفيت‌هاي دولتي بر تعهدات ما قرار گرفت.
جلالي همچنين افزود: 5 ميليون و 800 هزار نفر ساعت آموزش در بخش خصوصي توسط آموزشگاه‌هاي آزاد نيز از ديگر تعهدات ما در اين بخش بود.
وي با اشاره به شمار آموزشگاه‌هاي آزاد سطح استان خاطرنشان كرد: 520 آموزشگاه آزاد در سطح استان فعال و داراي مجوز هستند كه در بخش خصوصي تاكنون 46 هزار و 500 نفر از فرصت‌هاي آموزشي كه اين آموزشگاه‌ها فراهم كرده‌اند، بهره‌مند شده‌اند.
مديركل آموزش فني و حرفه‌اي گلستان گفت: در 9 ماه امسال در بخش دولتي تا 20 هزار نفر دوره از آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي در 520 آموزشگاه از فرصت‌هاي آموزشي بهره‌‌مند شدند و اين تحقق 78 درصدي عملكرد سازمان در دو بخش خصوصي و دولتي است.
جلالي عملكرد آموزشي سازمان را در مراكز ثابتي دانست كه در تيم‌هاي سيار شهري و روستايي به وظايف آموزشي خود در مراكز سازمان، پادگان‌ها، زندان‌ها و ندامتگاه‌ها مي‌پردازند كه آموزش صنايع و صنوف نيز در بخش آموزش‌هاي روستايي ارائه شده است.
وي از ترسيم افقي روشن از اشتغال در پيش روي استان و البته در غالب برنامه پنج ساله خبر داد و افزود: گروه هدف در نخستين اقدام شامل كارجويان است تا در طول اين برهه زماني همگي به نحوي از فرصت‌هاي مهارت‌آموزي برخوردار باشند.
مدير‌كل آموزش فني و حرفه‌اي گلستان كجروي‌هاي موجود در جامعه را ناشي از ناهنجاري‌ها و مشكلاتي كه گريبانگير بيكاران شده است، معرفي كرد و اظهار داشت: آسيب‌شناسي دقيق، نيازسنجي مناسب و ايجاد فرصت شغلي در افراد بخشي از تنش‌ها را در جامعه با روند رو به كاهش روبه‌رو مي‌كند.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-977.html )