عنوان خبر:وقتي قطب دراويش بلد نيست قرآن بخواند!+فيلم
چهارشنبه 15 دي 1389 - 18:45:26


فيلمي که در زير منتشر شده است گوشه هايي از انحرافات يکي از همين مدعيان دروغين دين فردي به نام نورعلي تابنده مي باشد که با استفاده از سادگي مخاطبين به سوءاستفاده از آنها و ارضاي منويات دروني خويش مشغول مي باشد. بايد بر سادگي اين افراد که مدعي پيروي از اين فرقه هستند گريست. فردي که عاجز از خواندن دو آيه از قرآن کريم مي باشد چگونه شايسته رهبري جماعتي نادان و فريب خورده است؟ لينک دانلود فيلمنورعلي تابنده کيست؟
نور علي تابنده فرزند محمد حسن تابنده صالح عليشاه، قطب دراويش گنابادي است كه پس از برادرش سطان حسين ملقب به رضا عليشاه و پسر برادرش يعني علي تابنده معروف به محبوب عليشاه به عنوان قطب سي و نهم سلسله نعمت اللهي سلطانعليشاهي گنابادي رسيد.

نور علي تابنده تحصيلات خود را تا دريافت دكتراي حقوق در خارج از كشور ادامه داد. در مقطعي پس از بازگشت به كشور گرايش شديد روشنفکري پيدا كرده و داراي تفكرات ليبرالي شده و به عضويت تشكيلات «جبهه ملي» كه در اول انقلاب به دليل مخالفت صريح با لايحه قصاص توسط امام خميني (ره) حكم به ارتداد آنها صادر شد، مي شود. به دليل آنكه گرايشات روشنفكري او، از طرف خانواده اش به نوعي مخالفت با رژيم شاه تعبير مي شد، مورد مخالفت خانواده تابنده و جريان تصوف كه پيوند تنگاتنگي با دربار پهلوي داشتند، واقع شد، به طوري كه برادرش رضا عليشاه به عنوان قطب فرقه، فرزند خود نور علي تابنده را به عنوان جانشين خود انتخاب مي كند و اعتنايي به بر ادرش نور علي نمي گذارد.

وي پس از پيروزي انقلاب و تحت تأثير تفکرات ليبرالي و به دليل همراهي با جبهه ملي و نهضت آزادي كه پرونده آنها مخصوصاً در دوران 8 ساله دفاع مقدس بسيار سياه و تاريك است، با نظام جمهوري اسلامي نيز سر ستيز پيدا مي کند، به طوري كه يک بار در اوايل دهه 70 شمسي به دليل بعضي از اقدامات، دستگير و به اتفاق بعضي از سران نهضت آزادي مدت کوتاهي در زندان نظام اسلامي به سر مي برد.

همچنان نور علي تا بعد از آزادي، هنوز مراحل صوفيانه را در سلسله خانوادگي خود شروع نكرده بود. در اين زمان برادرش رضا عليشاه فوت مي كند و قطبيت به پسرش علي تابنده ملقب به محبوب عليشاه مي رسد و در اين مقطع در اواسط دهه 70 محبوب عليشاه (پسر برادرش) نيز بر اثر عارضه قلبي مي ميرد و از قضا، قطبيت به نور علي تابنده اي كه عاري از تعاليم صوفيانه و درويشي بود، مي رسد!!! او هنوز به عنوان قطب اين فرقه درويشي به حيات خود ادامه مي دهد. وي به گواهي سوابق تحصيلاتي و خانوادگي و اقرار دروايش گنابادي، از سواد اوليه ديني نيز برخوردار نيست، چنانكه در فيلم زير ناتمبرده در قرائت هر خط از قرآن، چند غلط فاحش اعرابي دارد!!

برادر وي يعني سلطانحسين تابنده يا رضا عليشاه گنابادي در زمان رياست خود بر اين فرقه، رابطه بسيار حسنه اي با دربار پهلوي داشت. محمد رضا پهلوي دوبار رسماً به بيدخت رفت و شب را به اتفاق اسدالله علم، وزير سفاك خود و از دوستان تابنده، در منزل او بيتوته كرد. در اين رابطه عكس هاي از ملاقات محمدرضا پهلوي با رضا عليشاه و تعظيم او به شاه پهلوي، موجود است. ارتشبد نصيري رئيس سفاك ساواك كه دست او به خون بسياري از جوانان انقلابي و متدين اين مرزو بوم آلوده بود، از دوستان تابنده و از مريدان اين فرقه درويشي بود. البته اسناد وابستگي و همراهي اقطاب اين فرقه با شاهان ظالم قاجار و پهلوي بسيار زيادتر از اين اجمال است؛ چنانكه مي توان تنها براي نمونه چند مورد ديگر را اشاره كرد، جمله اينكه ميرزا آغاسي از شيوخ فرقه نعمت اللهي و عامل تابلودار استعمار بود كه پس از دسيسه چيني در قتل صدر اعظم باكفايت و دانشمند ايران يعني قائم مقام فراهاني، چندي به نخست وزيري شاگرد سابق خود يعني محمد شاه قاجار رسيد. اسناد رابطه نامشروع اين رئيس خانقاه صوفيه با مهد علياء زن محمد شاه، در تاريخ ثبت است. ظهير الدوله ملقب به صفا عليشاه، داماد ناصرالدين شاه و وزير دربار نيز از اقطاب يكي از اين فرقه هاي نعمت اللهيه بود كه با بنيانگذاري انجمن اخوت، مايه پيوند رسمي دراويش صوفي با لژهاي فراماسونري استعمار شد. عبدالحسين تيمور تاش وزير دربار رضا خان پهلوي و جاسوس پرونده دار روسيه در ايران كه داعيه سلطنت را نيز در سر داشت و عاقبت الامر به اين جرم مورد تصفيه حساب خونين رضا خان واقع شد و به قتل رسيد، از دراويش نعمت اللهي بود. منوچهر اقبال رئيس شرکت ملي نفت ايران نيز گرايش شديد به تصوّف گنابادي داشت. او يكي از دختران خود را به خانواده تابنده مي دهد و يکي ديگر را به خانواده شاه؛ يعني خاندان پهلوي با خانواده تابنده عجين شده و به همين دليل در زمان محمد رضا شاه، قدرت اقبال از وزرا هم بيشتر بود.

نورعلي الان چه مي کند؟

چندي پيش نورعلي تابنده سرکرده فرقه دراويش گنابادي که ديدارهاي محفلي خود را در افزايش داده است  در ديدار اعضاء و خانواده هاي برخي افراد دستگير شده اين فرقه بدليل فعاليت هاي غيرمجاز آنها با انتقاد از عملکرد دستگاه قضايي در خصوص احکام صادره آن را ناعادلانه خوانده و گفت: «در زمان شاه دوبار تبعيد و يکبار زنداني شدم و مثل الان شما بي گناه بودم شاه  متوجه شد که من بي گناه هستم وليکن آقايان هنوز به اين نتجيه نرسيده اند که دراويش کار خلافي انجام نداده اند و جرمي انجام نداده اند.»
وي همچنين در ادامه سخنانش ضمن حمايت از فتنه سبز گفت: اظهارات آقاي کروبي در خصوص برخورد نامناسب با زندانيان در مورد دراويش نيز صادق است و اين حکومت با اينگونه رفتارها رو به زوال است.»

گفتني است نورعلي تابنده که در انتخابات رياست جمهوري سال گذشته در ازاي دريافت مبلغي از کروبي از و ي حمايت کرده بود نيز در  ديدارهايي که پيش ا زاين با برخي از گروههاي اپوزيسيون از جمله نهضت آزادي داشت قول هرگونه حمايت مالي و همکاري با جنبش سبز را داده بود. در ايام اغتشاشات پس از انتخابات88 نيز بسياري از چهره هاي وابسته به اين فرقه و فرقه هاي ديگر دراويش در کف خياانها حضور داشتند و بنا به دستور تشکيلاتي فرقه به فتنه افکني و حمايت از برخي کانديداهاي خاص همراه با اغتشاش گري مشغول بودند. براي مثال فرزند يکي از دراويش فرقه "علويه قادريه" که از اراذل اوباش منطقه لويزان مي باشد بنا به دستور تشکيلاتي پدرش که معروف به (منصور.غ) مي باشد ضمن حضور در خيابانها و عربده کشي ضمن توهين به مقامات نظام مسئوليت هدايت برخي از اراذل منطقه در ايام اغتشاشات 88را بعهده داشت.

ذکر اين نکته ضروري است که  با مرگ محبوبعليشاه قطب قبلي فرقه وروي کار آمدن مشکوک نورعلي تابنده قطب فعلي ماهيت اين فرقه از يک تشکيلات به اصطلاح مذهبي به يک شاخه سياسي از يک جريان خاص تغيير پيدا کرد.نورعلي تابنده که عضو رسمي واز سران جبهه ملي (مرتد) مي باشد با رسيدن به قطبيت ابزار بسيار خوبي براي مخالفت با جمهوري اسلامي پيدا کرد.
ذکر اين نکته ضروري است که پس از پايان رياست جمهوري خاتمي درسال 84 و همچنين همزمان با انتخابات88 و اغتشاشات پس از آن، فرقه گنابادي همچون فرقه ضاله بهائيت  با حرکت در مسير اربابان خارجي خود فعاليتهاي سياسي عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي را تشديد کرده اند.

نداي انقلاباین خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-990.html )