عنوان خبر:كاهش 8 درصدي مصرف انرژي برق
چهارشنبه 15 دي 1389 - 21:40:32


مدير عامل شركت توزيع نيروي برق گلستان از كاهش هشت درصدي مصرف انرژي برق در استان با اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها خبر داد.به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان، قاسم شهابي صبح امروز در جمع مديران شركت‌هاي برق گلستان اظهار داشت: به دنبال اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها در استان شاهد كاهش مصرف انرژي برق در استان به ميزان 15 مگاوات بوده‌ايم.
وي تصريح كرد: امسال با استفاده از تكنولوژي خط گرم بدون قطعي برق اشكالات شبكه در استان برطرف ‌شد و از اين طريق زمان خاموشي‌ها كاهش چشمگيري را داشته است.
مدير عامل شركت توزيع نيروي برق گلستان تصريح كرد: ميزان رضايتمندي مردم نسبت به خاموشي‌هاي سال جاري قابل وصف بود چرا كه با وجود گرماي بالاي استان در سال جاري كه طي 40 سال گذشته بي‌نظير بود، شهروندان در مديريت مصرف برق همپاي شركت قدم برداشتند.
به گفته وي امسال تعداد يك ميليون و 700 هزار لامپ كم‌مصرف به فروش رفته و جاي خود را به لامپ‌هاي گازي و مدادي پرمصرف در مغازه‌ها و اماكن تجاري داده است.
شهابي رشد انرژي توزيع نشده (خاموشي) را در استان 30.5 درصد اعلام كرد و افزود: كاهش مصرف در درست مصرف كردن است، نه مصرف نكردن.
مدير عامل شركت توزيع نيروي برق استان از گلستان به عنوان استاني با حوادث غيرمترقبه فراوان ياد كرد و افزود: كميته‌هايي در خصوص چگونگي مقابله با حوادث غيرمترقبه تشكيل شده كه پرسنل در زمان بحران آمادگي لازمه را داشته باشند.
وي با بيان بهاي جديد قبوض برق پس از اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها در استان بيان كرد: در قبوض جديدي كه در هفته آينده توزيع و به بهاي برق 65 درصد مشتركان كمتر از 2 هزار و 500 تومان افزوده مي‌شود.
شهابي دردپايان خاطرنشان كرد: همچنين 22 درصد مشتركان كمتر از 4 هزار و450 تومان و 9 درصد مشتركان كمتر از 6 هزار و 500 بيش از گذشته براي پرداخت قبوض برق خود پرداخت مي‌كنند.این خبر از طرف پایگاه خبری گلستان نیوز
( http://www.golestannews.ir/news-998.html )